Možnosti v Brezne a blízkom okolí

Mesto Brezno a taktiež jeho široké okolie ponúka svojim návštevníkom pestré možnosti využitia voľného času. Prídu si tu na svoje milovníci kultúry, turistiky, športu a iných voľnočasových aktivít.

Hostia ubytovaní v našom zariadení majú možnosť počas voľného času v našom meste navštíviť Horehronské múzeum, zrekonštruovanú mestskú plaváreň, fitness centrum, bowlingové centrum, minigolf, a kino Mostár, ktoré sa nachádza približne 100 metrov od našej budovy.

Poloha aj prírodné podmienky mesta Brezna a okolia vytvárajú možnosti na celoročné využitie v oblasti cestovného ruchu. Chladná kotlinová klíma, množstvo vysokohorských oblastí okolo mesta umožňuje návštevníkom Brezna realizovať aktivity pre zimné športy každého druhu. Okolité pohoria a lesy sú taktiež vhodné na vysokohorskú turistiku.

Milovníci lyžovania si u nás určite prídu na svoje. Nízke Tatry sú v zime určené aj pre tých najnáročnejších lyžiarov. V blízkom okolí Brezna sa nachádzajú moderné lyžiarske strediská Jasná-Chopok, Ski Tále, Ski Mýto pod Ďumbierom, Čertovica, určené pre amatérov až profesionálov, ktoré ponúkajú upravené zjazdovky, lyžiarske školy, reštaurácie a veľa dalších služieb a atrakcií.

V neďalekej rekreačnej oblasti Tále je vybudované prvé majstrovské golfové ihrisko Gray Bear Tále, ktoré poskytuje nadšencom a milovníkom tohoto športu nadštandartné služby. Vyznávči horskej cyklistiky si prídu na svoje na mnohých kvalitných cyklotrasách rôznej náročnosti situovaných v blízkom okolí mesta Brezna. Jar, leto a jeseň sú ako stvorené pre aktívnych turistov, ktorí majú na výber z množstva horských turistických oblastí okolo Brezna.